Xwin

Akıllı Ulaşım

Trafik sorunlarının çözümü için, sürekli ölçüm yapmak ve alınan verilerin toplanarak işlenmesi gerekmektedir. Kontrol merkezlerinde, farklı sensör ve ölçüm sistemlerinden verilerin anlık olarak değerlendirilmesini sağlayarak şehir trafiği yönetilebilmektedir.

Veriler çeşitli algoritmalarla değerlendirildikten sonra trafiğin rahat akmasını, yolcuların güvenli yolculuk yapmasını sağlayacak çözümlere ihtiyaç duyulmaktadır. Eksera olarak gerek verilerin toplanarak servis edilmesi, gerekse çözüme yönelik sistemlerin kurulmasında yer almaktayız.

Trafik Yoğunluk Haritası

İBB Trafik Kontrol Merkezi tarafından İstanbulluların kullanımına sunulan Sayısal Trafik Yoğunluk Haritası Uygulaması Flash ve HTML5 tabanlı olarak iki farklı platformda geliştirilmiştir.

Kullanıcılar trafik animasyonları, duyuru ve seyahat bilgileri gibi çeşitli fonksiyonları tercihlerine göre kullanabilmektedir.

Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemleri

Bazı ilçe belediyeleri, İBB ve İBB İştirakleri, araçların izlenmesi ve kurumlara ait filoların yönetilmesinde bu sistemi kullanmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait resmi araçlar haricinde, İstanbul’da hafriyat çalışması yapan kamyonlar ve TUHİM kontrolünde yolcu taşıması yapan minibüs/dolmuş hizmeti veren araçların izlenmesi ve kontrolü sağlanmaktadır. Sistemde kullanılan modüller ve akıllı şehir entegrasyonları filoların yapısına göre özelleştirmeler içermektedir.

İspark Kapsamlı Otopark Sistemi

İspark otoparklarında ve merkezinde kurulu olan kapsamlı otopark otomasyon sistemlerinin yazılım destek ve geliştirme hizmeti verilmiştir.

2016 – 2018 yılları arasında verilen hizmet kapsamında; Ön Ödemeli, İnsansız Otopark Sistemleri ve ÖKC entegrasyonları yapılarak 3 farklı otopark sistemi mevcut yapıya kazandırılmıştır. Ayrıca sisteme ilave modüller geliştirilerek, Akıllı Şehir entegrasyonları yapılmıştır.

Kaçak Geçişi Tespit Sistemi

İstaç’a ait hafriyat döküm sahalarında kullanılmak üzere geliştirilen sistem, özel olarak tasarlanmış elektronik cihazlar ve yazılımlardan oluşmaktadır. Sistem, kantar verisi olmayan araçları tespit ederek, sesli ikaz mekanizmalarını çalıştırmaktadır.

Geçiş yapan bütün araçların sayımı sistem tarafından yapılmakta ve kayıt dışı geçiş yapan araçları fotoğraflayarak kayıt altına almaktadır.

Xwin

Şehir Bilgi Sistemleri

Şehirlerdeki sosyal yaşam ve yaşam memnuniyetini arttırıcı çalışmalar yapan kurumların, verdikleri hizmet veya hizmetlerin kalitesini arttırıcı, gereksinimlerin tespitini kolaylaştıran, kurum yöneticilerinin karar almasını destekleyici rapor ve analiz ekranlarının yer aldığı tümleşik çözümlerdir.

Spor Tesisleri Yönetim Otomasyonu

Spor AŞ. bünyesinde bulunan İstanbul genelindeki spor tesislerinde yapılan her türlü spor faaliyetlerini kayıt altına alan ve yürütülmesini sağlayan Tesis Yönetim Sisteminin yazılım ve donanım bileşenleri sağlanmıştır.

Yazılım, kartlı geçiş, kayıt, branş, seans planlama, raporlama ve karar destek ekranlarından oluşmaktadır.

Darülaceze Otomasyon Yazılımı

Kayışdağı Darülaceze Tesisleri için geliştirilmiş olan yazılım kurum bünyesindeki geniş alana yayılan tüm birimlerde kullanılmaktadır.

Yazılım, müracaat işlemlerinden başlayarak, acezelerin temel kimlik bilgileri, hastalıkları, kullandıkları ilaçlar, izin ve yakın bilgileri, maaş ve ayniyat bilgileri, varlık ve vesayet bilgileri gibi pek çok farklı veriyi tutmakta ve bunlara ilişkin ayrıntılı raporları, listeleri ve sonuç çıktılarını kurum bünyesindeki kullanıcılara sunmaktadır.

Güzide Sokak, Hayrioğlu İş Mrk. No:13/5 Sahrayıcedid-Kadıköy İstanbul

(+90) 216 355 5853

(+90) 216 357 4381